V. ročník HoPáDal 2019

V sobotu, 24. srpna se v Dalečíně uskutečnil již pátý ročník závodu horských kol „HoPáDal“. S přibývajícími ročníky se výrazně zvýšila popularita závodu, na který se letos dostavil rekordní počet závodníků – celkem 113. Závod dosahuje vysoké prestiže a láká tak k účasti nejenom místní bikery, ale i závodníky z daleka. A všem milovníkům horských kol má závod hodně co nabídnout. Trasu vedoucí po krásách Vysočiny, dvě úrovně obtížnosti, kvalitní zázemí areálu Na Bahnech, občerstvovací stanici a letošní novinku – měření času pomocí čipů.
Trasu A (o délce 36 km a převýšení 1210m) úspěšně absolvovalo 40 účastníků a trasu B (o délce 20 km a převýšení 700 m) 60 účastníků. Medaile bylo možné získat v 9 kategoriích. I přes vysokou konkurenci se na bedně objevili i místní bikeři. Rekordní účast byla i v rámci dětských závodů – soutěžilo celkem 48 dětí v 8 kategoriích (4 věkové kategorie a rozdělení na chlapce a dívky). S jistotou se nedá určit, zda více po vítězství toužily děti či rodiče, ale soutěžní atmosféra byla výborná.
Závěrem bychom rádi poděkovali za přípravu a pomoc při organizaci závodu všem pořadatelům a dobrovolníkům, také všem vlastníkům okolních pozemků, kteří umožnili průjezd závodníků. A v neposlední řadě děkujeme všem sponzorům, kteří finančně závod podpořili.